Inčukalna Vecā kapsēta

Google maps
Skatīt Google Maps
Adrese
Sigulda, Pils iela 16
Tel. numurs
+371 26402201
E-pasta adrese
kapsetas@sigulda.lv
Aktētās kapavietas
Aktētās kapavietas
Noteikumi
Inčukalna vecajā kapsētā atrodas Sarkanarmijas upuru atdusas vieta, kur izvietots unikāls akmens piemineklis – sērojošas mātes tēls ar rožu klēpi.
 
Inčukalna Brāļu kapi ir piemiņas vieta, kur atceras un godina Sarkanarmijas upurus, kas gājuši bojā, cīnoties par savām dzimtajām mājām un zemi.
 
Tālajā 1941. gadā kādas Sējas pagasta mājas saimnieki uzvilka mastā Latvijas brīvvalsts karogu. To redzot, Sarkanarmijas speciālās vienības nošāva mājas saimniekus. Uzzinot par notikušo, vietējie iedzīvotāji sāka veidot pašaizsardzības vienības, tomēr karavīru lodes nesaudzēja vēl daudzus drosmīgus ļaudis.
 
Tagad viņi atdusas Inčukalna Brāļu kapos, un viņu vārdus var lasīt īpaši izveidotās piemiņas plāksnēs. Kapi atrodas kupla priežu meža ielokā, tajos izvietots slavenā latviešu tēlnieka Kārļa Zāles piemineklis, kas attēlo sērojošu Mātes tēlu ar rožu klēpi. Tas atgādina par upurētajām dzīvībām un sūro ceļu uz brīvību.

 

Grave

Kapsētā apbedīto skaits: 

3004


Informācija pieejama pateicoties:

Siguldas novada domei

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.