Emilis Melngailis

Dzimšanas datums: 1874, Miršanas datums: 1954

Profesija un/vai nodarbošanās:

Dziesmu svētku personība

Kapsēta Rīgas I Meža kapi Skatīt Google Maps
Skatīt Waze
Sektors XI
Rinda
Vieta 390427
Dzdsv simbol black icon
Document icon

Svarīgi datumi

  • Dzimšanas datums: 1874
  • Miršanas datums: 1954
  • Apbedīšanas datums: 24.12.1954
Pieteikt datu papildināšanu

Detalizēta informācija

Komponists, folklorists, diriģents

VI–IX Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents, X un XIVispārējo latviešu Dziesmu svētku Goda virsdiriģents.

Dzimis 1874.gada 15.februārī Vidrižu pagasta Igatē. 20. gs. Latvijas ievērojamākais folkloras vācējs. Latviešu zemkopju folkloras vērtības padarīdams par jaunrades pamatu, kā arī estētikas un stilistikas paraugu, izveidojis oriģinālu mūzikas nacionālo stilu. Viņa darbīgā mūža centrā bijusi neatlaidīga cīņa par senās tautas mākslas pamatīguma un vitalitātes pārtveri un iemiesošanu profesionālajā mūzikā. Izcils 20. gs. pirmās puses kora oriģinālmūzikas autors, koru kustības un dziesmu svētku tautiskuma veicinātājs. Savas dzīves laikā pierakstījis ap 5000 tautasdziesmu melodiju, kas apkopotas krājumos “Latviešu mūzikas folkloras materiāli” un “Birzīs i norās” (10 burtnīcas, izdotas 1902–1957) Studējis Drēzdenes konservatorijā (1896–1897) un Pēterburgas konservatorijā (1898–1901). Atrodoties Pēterburgā, viņš strādāja par mūzikas kritiķi "St. Petersburger Zeitung" un nodibināja “Melngaiļa kori”, kuru vadīja gan Pēterburgā, gan Rīgā. E. Melngailis iebilda pret Rīgas Latviešu biedrības piekto Vispārējo latviešu Dziesmu svētku rīkošanu un 1909. gadā izdeva brošūru "Svētnīcu vai balagānu". Rīgā sarīkojis pats savas dziesmu dienas – Melngaiļa dziesmu svētkus (1910–1913 un 1920–1923). E. Melngailis piedalījies Latvijas Skaņražu kopas dibināšanā (1923), Latviešu Dziesmu svētku biedrības dibināšanā (1930), kā arī nodibinājis politisko mēnešrakstu “Austrums”(1928). Būdams Latvijas Konservatorijas profesors, lasījis lekcijas mūzikas folklorā (1944–1956). Paralēli aktīvi darbojies komponistu savienībā un bijis pirmais pēckara Latvijas komponistu savienības priekšsēdētājs.

Avots: Dziesmu svētku krātuve un Latvijas Mūzikas Informācijas Centrs

Pieejamie pakalpojumi:

Apbedījuma vietu uzkopšana un uzturēšana

Piedāvājam veikt apbedījuma vietas ģenerālās uzkopšanas un regulārās uzturēšanas pakalpojumus attālināti visās kapsētās Latvijā.
Mūsu specialisti profesionāli veiks situācijas novētējumu, uzklausīs Jūsu vēlmes un sastādīs veicamo darba tāmi. Darba rezultāti tiks fiksēti ar FOTO atskaiti (fotogrāfija pirms apbedījuma sakopšanas un fotogrāfija pēc apbedījuma sakopšanas), kuras tiks nosūtītas Jums uz norādīto e-pasta adresi, lai varētu pārliecināties par veikto darba kvalitāti.
Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru un veicamajiem darbiem.

Apbedījuma vietas labiekārtošana

Piedāvājam izgatavot un uzstādīt kapu pieminekļus, apmalītes vai kopējo apbedījuma vietas ansambli attālināti jebkurā kapsētā visā Latvijā. Pieminekļi un apmalītes tiek izgatavotas no augstvērtīga granīta, laukakmens vai marmora - ar gravējumiem, portretiem vai bronzas burtiem un dažādiem citiem aksesuāriem.
Piedāvājam arī visu veidu rekonstrukcijas un renovācijas darbus apbedījuma vietās.
Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru un vēlamajiem darbiem.

Apbedījuma vietas piederumi, aprīkojums, aksesuāri

Piedāvājam apbedījuma vietas piederumus, aprīkojumu un aksesuārus — soliņus, sētiņas, kapu svečturus, granīta vāzes, bronzas izstrādājumus, burtus un citus metāla aksesuārus.
Jūs varat veikt pasūtījumu arī attālināti - mēs atradīsim vislabāko risinājumu, un parupēsimies par piegādi vai uzstādīšanu.

Apbedījuma vietas novērtēšana

Mūsu speciālists apmeklēs apbedījuma vietu un profesionāli novērtēs tās tehnisko un vizuālo vispārējo stāvokli: uzstādītā aprīkojuma -  pieminekļu, apmalīšu, sētiņu kopējo vizuālo un tehnisko stāvokli, kā arī reljefa un floras īpatnības konkrētajā kapavietā.
Sagatavosim detalizētu aprakstu ar ieteikumiem apbedījuma vietas uzlabošanai, kā arī iespējamajām izmaksām. Pēc tam atbilstoši Jūsu vēlmēm varam veikt apbedījuma sakopšanu, renovāciju vai cita veida uzlabošanu.
Pakalpojuma maksa ir atkarīga no apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietas.

Apbedījuma vietas 3D dizaina izstrāde un projekts

Piedāvājam veikt kapavietas kompleksa 3D projekta dizaina izstrādi un/vai modelēšanu.
3D projekts sniedz iespēju ar maksimālu precizitāti prognozēt tādu rezultātu, kādu vēlaties realizēt. Kopējā apbedījuma vietas ansamblī var precīzi attēlot priekšmetu un materiālu proporcijas, krāsu izvēli. Individuāla dizaina izstrāde no idejas līdz izgatavotam projektam kapos.

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.