Imants Kokars

Dzimšanas datums: 16.08.1921, Miršanas datums: 24.11.2011

Profesija un/vai nodarbošanās:

Dziesmu svētku personība

Kapsēta Rīgas I Meža kapi Skatīt Google Maps
Skatīt Waze
Sektors IV
Rinda
Vieta 341032
Dzdsv simbol black icon
Document icon

Svarīgi datumi

  • Dzimšanas datums: 16.08.1921
  • Miršanas datums: 24.11.2011
  • Apbedīšanas datums: 03.12.2011
Pieteikt datu papildināšanu

Detalizēta informācija

Diriģents. XIV–XXII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents, XXIII un XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Goda virsdiriģents.

Dzimis 1921. gada 16. augustā Gulbenē. Pirmo izglītību guvis Blomes pamatskolā (1929–1936). 1938. gadā iestājies jaundibinātajā Cēsu Skolotāju institūtā, kuru absolvējis kā fizikas un matemātikas skolotājs (1947). Paralēli strādājis par skolotāju Gulbenes vidusskolā (1944–1945). Mūzikas pamatus apguvis Rēzeknes mūzikas skolā un Cēsu mūzikas skolā. 1948. gadā sācis vadīt Cēsu rajona pūtēju orķestri un Cēsu Skolotāju institūta kori. Studējis Latvijas Valsts konservatorijas Kordiriģēšanas nodaļā un strādājis par kormeistaru Latvijas Radio korī (1950–1962). Ar panākumiem vadījis daudzu konkursu un koru karu laureātus – vīru kori “Dziedonis” (1955–1990), Jelgavas skolotāju kori “Zemgale” (1961–1967) un Cēsu rajona skolotāju jaukto kori “Beverīna” (1966–1980). 1969. gadā no Latvijas Valsts konservatorijas absolventiem izveidojis leģendāro Rīgas kamerkori “Ave Sol”, kas kļuvis par daudzu laikmetīgu kora darbu iedvesmotāju latviešu autoru daiļradē. Savu pieredzi kordiriģēšanā I. Kokars nodevis tālāk studentiem, strādājot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (1963–2000), līdztekus pārņemot arī iestādes rektora amatu (1977–1990). Darbojies kā daudzu starptautisku koru konkursu žūrijas loceklis, sniedzis meistarklases Kanādā, Vācijā, Nīderlandē, Beļģijā, Norvēģijā un Izraēlā. Bijis fundamentālā projekta “Latviešu kormūzikas antoloģija 12 sējumos” iniciators un vadītājs. LPSR Nopelniem bagātais mākslas darbinieks, LPSR Valsts prēmijas laureāts, LPSR Tautas skatuves mākslinieks, LPSR (1974) un PSRS (1979) Valsts prēmijas laureāts, PSRS Tautas skatuves mākslinieks, Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris, Latvijas Lielās mūzikas balvas ‘95 ieguvējs, Valsts kultūrkapitāla fonda mūža stipendiāts, Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda loceklis.

Avots: Dziesmu svētku krātuve un Latvijas Mūzikas Informācijas Centrs

Pieejamie pakalpojumi:

Apbedījuma vietu uzkopšana un uzturēšana

Piedāvājam veikt apbedījuma vietas ģenerālās uzkopšanas un regulārās uzturēšanas pakalpojumus attālināti visās kapsētās Latvijā.
Mūsu specialisti profesionāli veiks situācijas novētējumu, uzklausīs Jūsu vēlmes un sastādīs veicamo darba tāmi. Darba rezultāti tiks fiksēti ar FOTO atskaiti (fotogrāfija pirms apbedījuma sakopšanas un fotogrāfija pēc apbedījuma sakopšanas), kuras tiks nosūtītas Jums uz norādīto e-pasta adresi, lai varētu pārliecināties par veikto darba kvalitāti.
Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru un veicamajiem darbiem.

Apbedījuma vietas labiekārtošana

Piedāvājam izgatavot un uzstādīt kapu pieminekļus, apmalītes vai kopējo apbedījuma vietas ansambli attālināti jebkurā kapsētā visā Latvijā. Pieminekļi un apmalītes tiek izgatavotas no augstvērtīga granīta, laukakmens vai marmora - ar gravējumiem, portretiem vai bronzas burtiem un dažādiem citiem aksesuāriem.
Piedāvājam arī visu veidu rekonstrukcijas un renovācijas darbus apbedījuma vietās.
Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru un vēlamajiem darbiem.

Apbedījuma vietas piederumi, aprīkojums, aksesuāri

Piedāvājam apbedījuma vietas piederumus, aprīkojumu un aksesuārus — soliņus, sētiņas, kapu svečturus, granīta vāzes, bronzas izstrādājumus, burtus un citus metāla aksesuārus.
Jūs varat veikt pasūtījumu arī attālināti - mēs atradīsim vislabāko risinājumu, un parupēsimies par piegādi vai uzstādīšanu.

Apbedījuma vietas novērtēšana

Mūsu speciālists apmeklēs apbedījuma vietu un profesionāli novērtēs tās tehnisko un vizuālo vispārējo stāvokli: uzstādītā aprīkojuma -  pieminekļu, apmalīšu, sētiņu kopējo vizuālo un tehnisko stāvokli, kā arī reljefa un floras īpatnības konkrētajā kapavietā.
Sagatavosim detalizētu aprakstu ar ieteikumiem apbedījuma vietas uzlabošanai, kā arī iespējamajām izmaksām. Pēc tam atbilstoši Jūsu vēlmēm varam veikt apbedījuma sakopšanu, renovāciju vai cita veida uzlabošanu.
Pakalpojuma maksa ir atkarīga no apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietas.

Apbedījuma vietas 3D dizaina izstrāde un projekts

Piedāvājam veikt kapavietas kompleksa 3D projekta dizaina izstrādi un/vai modelēšanu.
3D projekts sniedz iespēju ar maksimālu precizitāti prognozēt tādu rezultātu, kādu vēlaties realizēt. Kopējā apbedījuma vietas ansamblī var precīzi attēlot priekšmetu un materiālu proporcijas, krāsu izvēli. Individuāla dizaina izstrāde no idejas līdz izgatavotam projektam kapos.

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.