Teodors Kalniņš

Dzimšanas datums: 23.11.1890 Miršanas datums: 17.10.1962

Profesija un/vai nodarbošanās:

Dziesmu svētku personība

Kapsēta Rīgas II Meža kapi Skatīt Google Maps
Skatīt Waze
Sektors x____G
Rinda
Vieta 5522001
Dzdsv simbol black icon
Document icon

Nav fotogrāfijas

Empty image

Nav fotogrāfijas

Empty image

Detalizēta informācija

Diriģents. Bijis VII–XIII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents.

Dzimis 1890. gada 23. novembrī Tērbatā (tagadējā Tartu, Igaunijā). Mācījies vijoles spēli. Savu karjeru sācis kā kordiriģents un vadījis daudzus ansambļus, tostarp Latviešu strēlnieku vīru kori Valmierā un bijis kormeistars Reitera korī (1920). Viņš vadījis arī makaronu fabrikas strādnieku kori "Amplus" (1918) un Bebru bibliotēkas jaukto kori, 1919. gadā sācis strādāt Latvijas Nacionālajā operā par kormeistaru, vēlāk par galveno kormeistaru. Plaši koncertējis, īpašu uzmanību veltot latviešu komponistu darbiem.Paralēli profesionālajam darbam vadījis amatieru korus, piemēram, Latvijas Universitātes studentu korporācijas prezidija vīru kori (1925-1940), Latvijas Universitātes Sieviešu kori (1927-1940), Miera draudzes jaukto kori (no 1930), Ķuzes fabrikas jaukto kori (no 1934) un fabrikas “Rīgas audums” jaukto kori (1935-1937). 1940. gadā kļuvis par Latvijas Radiokomitejas kora (vēlāk Radio un televīzijas kora, bet no 1962. gada – Teodora Kalniņa radio kora) diriģentu. Strādājis arī par pedagogu Latvijas Konservatorijas Kordiriģēšanas nodaļā (1950-1962). Bijs daudzu novadu dziesmu svētku un vairāku koru salidojumu virsdiriģents. Teodors Kalniņš apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un IV šķiras Atzinības krustu . Tika pagodināts arī ar Latvijas PSR Nopelniem bagātā mākslas darbinieka Goda nosaukumu un Latvijas PSR Tautas skatuves mākslinieka Goda nosaukumu.

Avots: Dziesmu svētku krātuve un Latvijas Mūzikas Informācijas Centrs

Pieejamie pakalpojumi:

Apbedījuma vietu uzkopšana un uzturēšana

Piedāvājam veikt apbedījuma vietas ģenerālās uzkopšanas un regulārās uzturēšanas pakalpojumus attālināti visās kapsētās Latvijā.
Mūsu specialisti profesionāli veiks situācijas novētējumu, uzklausīs Jūsu vēlmes un sastādīs veicamo darba tāmi. Darba rezultāti tiks fiksēti ar FOTO atskaiti (fotogrāfija pirms apbedījuma sakopšanas un fotogrāfija pēc apbedījuma sakopšanas), kuras tiks nosūtītas Jums uz norādīto e-pasta adresi, lai varētu pārliecināties par veikto darba kvalitāti.
Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru un veicamajiem darbiem.

Apbedījuma vietas labiekārtošana

Piedāvājam izgatavot un uzstādīt kapu pieminekļus, apmalītes vai kopējo apbedījuma vietas ansambli attālināti jebkurā kapsētā visā Latvijā. Pieminekļi un apmalītes tiek izgatavotas no augstvērtīga granīta, laukakmens vai marmora - ar gravējumiem, portretiem vai bronzas burtiem un dažādiem citiem aksesuāriem.
Piedāvājam arī visu veidu rekonstrukcijas un renovācijas darbus apbedījuma vietās.
Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru un vēlamajiem darbiem.

Apbedījuma vietas piederumi, aprīkojums, aksesuāri

Piedāvājam apbedījuma vietas piederumus, aprīkojumu un aksesuārus — soliņus, sētiņas, kapu svečturus, granīta vāzes, bronzas izstrādājumus, burtus un citus metāla aksesuārus.
Jūs varat veikt pasūtījumu arī attālināti - mēs atradīsim vislabāko risinājumu, un parupēsimies par piegādi vai uzstādīšanu.

Apbedījuma vietas novērtēšana

Mūsu speciālists apmeklēs apbedījuma vietu un profesionāli novērtēs tās tehnisko un vizuālo vispārējo stāvokli: uzstādītā aprīkojuma -  pieminekļu, apmalīšu, sētiņu kopējo vizuālo un tehnisko stāvokli, kā arī reljefa un floras īpatnības konkrētajā kapavietā.
Sagatavosim detalizētu aprakstu ar ieteikumiem apbedījuma vietas uzlabošanai, kā arī iespējamajām izmaksām. Pēc tam atbilstoši Jūsu vēlmēm varam veikt apbedījuma sakopšanu, renovāciju vai cita veida uzlabošanu.
Pakalpojuma maksa ir atkarīga no apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietas.

Apbedījuma vietas 3D dizaina izstrāde un projekts

Piedāvājam veikt kapavietas kompleksa 3D projekta dizaina izstrādi un/vai modelēšanu.
3D projekts sniedz iespēju ar maksimālu precizitāti prognozēt tādu rezultātu, kādu vēlaties realizēt. Kopējā apbedījuma vietas ansamblī var precīzi attēlot priekšmetu un materiālu proporcijas, krāsu izvēli. Individuāla dizaina izstrāde no idejas līdz izgatavotam projektam kapos.

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.