Jāzeps Vītols

Dzimšanas datums: 26.07.1863 Miršanas datums: 24.04.1948

Profesija un/vai nodarbošanās:

Dziesmu svētku personība

Kapsēta Rīgas I Meža kapi Skatīt Google Maps
Skatīt Waze
Sektors IV
Rinda
Vieta 343955
Dzdsv simbol black icon
Document icon

Detalizēta informācija

Komponists, diriģents, pedagogs

IV un V Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents.

Jāzeps Vītols bijis viens no nacionālās skaņumākslas izveidotājiem un pirmais, kurš jaunradē sasniedza māksliniecisku perfekciju un kļuva starptautiski pazīstams. Vairāku paaudžu latviešu un cittautu komponistu izglītotājs, to skaitā Lūcija Garūta, Jēkabs Graubiņš, Helmers Pavasars, Volfgangs Dārziņš, Leonīds Vīgners. Latvijas Konservatorijas (LK) vadošais dibinātājs un ilggadējs rektors (1919 - 1944), vairāku mūzikas organizāciju vadītājs.

Dzimis Valmierā, Ģīmja dzirnavās. Mācījies Jelgavas reālskolā (1870–1877), privāti apguvis vijoles, klavieru, ērģeļspēli un mūzikas teoriju. Studējis Pēterburgas konservatorijā (1980–1886), pēc tam kļuvis par konservatorijas pedagogu (1886–1918). Pēterburgas perioda laikā mūziķis darbojies Pēterburgas vācu avīzē “St. Petersburger Zeitung”, atjaunojis un vadījis Pēterburgas Latviešu labdarības biedrības kori un nodibinājis Pēterburgas Latviešu dziedāšanas biedrības jaukto kori (1908). Sākot no 1891. gada J. Vītols kopā ar savu tuvāko draugu Jurjānu Andreju piedalījies folkloras vākšanas darbā.

Avots: Dziesmu svētku krātuve un Latvijas Mūzikas Informācijas Centrs

Pieejamie pakalpojumi:

Apbedījuma vietu kopšana

Piedāvājam veikt regulāru apbedījuma vietas sakopšanu Jūsu mīļajiem.

Darba rezultātu fiksēsim fotogrāfijās (fotogrāfija pirms apbedījuma sakopšanas un fotogrāfija pēc apbedījuma sakopšanas), un fotogrāfijas nosūtīsim uz Jūsu e-pastu, lai Jūs vizuāli varētu pārliecināties par veikto darbu kvalitāti.

Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru.

Kapa pieminekļi un apmalītes

Piedāvājam uzstādīt vai nomainīt apbedījuma vietas pieminekli, kā arī kapa vietu apmalītes. Pieminekļi un apmalītes tiek izgatavotas no granīta, pēc izgatavošansa nodrošinām arī uzstādīšanu.

Piedāvājam arī pieminekļu ansambļa izveidošanu apbedījuma vietā.

Apbedījuma vietas novērtēšana

Mūsu speciālists apmeklēs apbedījuma vietu un novērtēs tās vispārējo stāvokli: pieminekļus, apmalītes, sētiņas, kopējo vizuālo stāvokli u.c..

Sagatavosim detalizētu aprakstu ar ieteikumiem apbedījuma vietas uzlabošanai, kā arī iespējamajām izmaksām. Pēc tam atbilstoši Jūsu vēlmēm varam veikt apbedījuma sakopšanu un uzlabošanu.

Pakalpojuma maksa ir atkarīga no apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietas.

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.