Raiņa kapi (Rīga)

E-pasta adrese
Google maps
Skatīt Google Maps
Waze
Skatīt Waze
Mājas lapa
Adrese
Tel. numurs
Aktētās kapavietas
Informācija pieejama pateicoties
Noteikumi

Raiņa kapi - sākotnēji Rīgas Jaunie kapi.

Raiņa kapi tika oficiāli atklāti 1929. gadā, tad arī tie ieguva savu nosaukumu, jo šeit tika apglabāts Rainis. 1925. gadā te sāka apglabāt dažādas personas, kas nepiederēja ne pie vienas draudzes, no kurienes ir cēlies tautā pastāvējušais nosaukums "bezdievju kapi" un "pagānu kapsēta".

1935. gadā tika novietots Raiņa kapa piemineklis. Blakus Raiņa kapam 1943. gadā tika apglabāta viņa dzīvesbiedre Aspazija.

Pēc Otrā pasaules kara te galvenokārt tika apglabāti kultūras, zinātnes darbinieki, militārpersonas, Komunistiskās partijas, padomju darbinieki.

Uzreiz pēc Otrā pasaules kara beigām kapsētā apglabāti 33 padomju partizāni un virsnieki. Šeit apglabāti Padomju Savienības varoņi Pjotrs Zubovs, Georgijs Isakovs, Viktors Komarovs, Imants Sudmalis, Otomārs Oškalns. Tiešā Raiņa pieminekļa tuvumā 1950-tajos gados apglabāti vairāki desmiti padomju pulkveži un ģenerāļi. Vēlākos gados padomju virsnieku kapiem pievienojās padomju nomenklatūras pārstāvju apbedījumi.

20. gadsimta 60. gados izveidots tā sauktā Valdības laukuma arhitekturālais ansamblis, kurā apglabāti LPSR augstākie valsts un partijas vadītāji.

 

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.